До уваги спадкоємцям земельних ділянок сільськогосподарського призначення!

Громадяни, які успадкували земельні ділянки сільськогосподарського призначення, зможуть одержати у довгострокову оренду угіддя для ведення фермерського господарства, які належали їх спадкодавцю на праві постійного користування без проведення земельних торгів.

Проект Закону України «Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо відновлення прав і законних інтересів фермерських господарств і громадян України — членів фермерських господарств» (№6594-1) визначено як такий, що спрямований на відновлення прав і законних інтересів фермерських господарств.

Адже сьогодні відсутня, зокрема, можливість успадкування права на відповідні земельні ділянки. Більш того, неможливо успадкувати і саме фермерське господарство як цілісний майновий комплекс.

Проект пропонує комплексний підхід до вирішення питання відновлення прав і законних інтересів саме фермерських господарств та їх членів, які є спадкоємцями (правонаступниками) осіб, яким до набрання чинності новим Земельним кодексом були надані ділянки в постійне користування для створення фермерського господарства.

Водночас, як розповів парламентар, законопроектом №6594-1 передбачено і визначення строку передачі в оренду такої земельної ділянки та розмір орендної плати за неї.

Крім цього, при відсутності таких ділянок, в оренду можуть надаватися рівноцінні угіддя.